Haftalık döviz/bono, yatırım fonları, hisse senetleri ve uluslararası piyasalar hakkındaki bültenlerimizle finans dünyasını takip edin.
akyatirimPiyasaYorum
TL’deki yüksek seviyelerin aşağı doğru kırılması ve global piyasalardaki ralliye katılım iştahı ile birlikte BIST100 Endeksi %3’lük bir ralli sonucunda 83.226 seviyesinden kapanış yaptı. Endeksi taşıyan sektörün bankacılık hisseleri olduğu görülürken kapanışta da alım iştahı gördük. Bugün de Asya’da süren pozitif havanı etkisi ile 84 bindeki dirence doğru bir hareket bekliyoruz. ABD’de vadeli işlemlerde kontrat kapanışları nedeniyle volatilite olabilir. Borsada uzun vadeli yatırımı özendirmek amacıyla hisse tutma süresine göre kademeli olarak alım satım kazancı vergisi konabileceğine dönük haberler oynaklık yaratabilir. Ayrıca İş Bankası C hisselerinde olası Munzam Sandık satışı haberi de piyasadaki oynaklığa katkıda bulunabilir. ECB’den ilk çeyrekte nicel gevşeme beklentisi ile olumlu piyasa görüşümüzü koruyoruz. Yakın vadeli risk faktörü olarak petrol fiyatlarında aşağı yönde görebileceğimiz hareketlerin Rusya ve yüksek getirili şirket kredi enstrümanlarında yaratacağı potansiyel çalkantıları öne çıkarabiliriz.

Sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınızHisse önerileri, piyasadaki günlük gelişmeler, sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınız.
klasikGorunum

Müşteri Girişi

Yatırımcı Giriş
Akbank Direkt
HisseAlSat

Hisse senedi verilerini Akbank Yatırımcı Anlık Borsa Uygulaması ile mi takip ediyorsunuz?

Anlık Borsa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


Hisse Senedi komisyonları için tıklayınız...