Haftalık döviz/bono, yatırım fonları, hisse senetleri ve uluslararası piyasalar hakkındaki bültenlerimizle finans dünyasını takip edin.
akyatirimPiyasaYorum
BIST dün sert satışlarla aşağı yönlüydü. BIST100 %2,65 değer kaybı yaşarken, banka endeksi %3,130 değer kaybetti. Banka hisselerindeki güçlü satışlar endeksi 83.500 desteği altına taşımış durumda. Bu hisselerde teknik görünüm belirgin bir olumsuzluğa işaret ediyor. 6 büyük banka hissesi 50 ve 100 günlük ağırlıklı ortalama altında bulunuyor. Her ne kadar değerleme tarafını iskontolu bulsak da yüksek Dolar/TL’nin yarattığı baskı endeksteki satıcılı seyrin devamında etkili. Dolar/TL 2,57 seviyesinde bulunurken, gösterge bono dün %8,39’da kapanış gerçekleştirdi. Kur ve faiz tarafında belirgin bir sakinlik yaşanmadan endeksin kalıcı bir şekilde pozitif seyre yönelemeyeceğini düşünüyoruz. Diğer taraftan yabancı takasındaki azalma da devam ediyor.

Sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınızHisse önerileri, piyasadaki günlük gelişmeler, sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınız.
klasikGorunum

Müşteri Girişi

Yatırımcı Giriş
Akbank Direkt
HisseAlSat

Hisse senedi verilerini Akbank Yatırımcı Anlık Borsa Uygulaması ile mi takip ediyorsunuz?

Anlık Borsa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


Hisse Senedi komisyonları için tıklayınız...