Haftalık döviz/bono, yatırım fonları, hisse senetleri ve uluslararası piyasalar hakkındaki bültenlerimizle finans dünyasını takip edin.
akyatirimPiyasaYorum
Önceki günkü sert satışın ardından BIST-100 endeksi dün kısa vadeli tepki beklentimize paralel hareket izledi. BIST-100 endeksi %0,78, banka endeksi %4,49 değer kazandı. Gösterge bonoda kapanış sınırlı yükselişle %10,47 seviyesinde olurken, Dolar/TL’de son işlemler 2,89 civarından geçiyor. Jeopolitik tansiyonun düşeceği yönündeki beklentilere bağlı olarak tepki yaşanmış durumda. Fakat yaşanan gerginliğin halen yüksek düzeyde olduğu ve bunun ekonomik yansımalarının olabileceği söylenebilir. Rus basınında yer alan haberlerde ortak projelerin gözden geçirileceği ve Türkiye'den yapılan ithalata sınır getirebileceği yer alıyor. BIST’te dengelenmenin devam edeceğini tahmin ediyoruz.  Bununla birlikte Dolar/TL’nin 2,90 seviyesine yakın seyri yükselişi sınırlayabilir ve BIST üzerinde baskı yaratabilir. Global piyasalar dün karışık seyretti. Avrupa’da gösterge endeksler %1,43 değerlenirken, ABD yatay kapanış gerçekleştirdi. Asya piyasaları bu sabah yukarı yönlü hareketler izliyor. Bugün ABD tatil. Gündemde önemli bir ekonomik veri bulunmuyor.

Sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınızHisse önerileri, piyasadaki günlük gelişmeler, sektör-şirket haberleri ile BIST ve hisselerin teknik analizlerine ulaşmak için tıklayınız.
klasikGorunum

Müşteri Girişi

Yatırımcı Giriş
Akbank Direkt
HisseAlSat

Hisse senedi verilerini Akbank Yatırımcı Anlık Borsa Uygulaması ile mi takip ediyorsunuz?

Anlık Borsa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


Hisse Senedi komisyonları için tıklayınız...